Связаться Зв'язатися

Отримання будівельного паспорта (котеджна забудова)

Отримання будівельного паспорта (котеджна забудова)

Будівельний паспорт — це документ, у якому визначено весь комплекс містобудівних та архітектурних вимог щодо розміщення та будівництва будинків і котеджів не вище за два поверхи та площею не більше 500 м2. Він також може передбачати вимоги щодо господарських будівель, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення земельної ділянки.

Процедура отримання будівельного паспорта в Україні передбачає ідентичні правила для ділянок у межах міста та в сільській місцевості, у садових товариствах, кооперативах та на інших територіях. А найпростіший і найшвидший спосіб забезпечити отримання будівельного паспорта — звернутися до фахівців консорціуму CLC GROUP. Ми візьмемо на себе весь комплекс робіт і зведемо вашу участь у процесі до необхідного мінімуму.

Важливе уточнення!

12 липня 2022 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України №722, згідно з якою на час дії воєнного стану в країні, а також протягом одного дня з моменту його припинення дозволяється будівництво без будівельного паспорта.

Зверніть увагу!

Під дію цієї постанови підпадають житлові будинки, садові та дачні будинки заввишки не більше ніж два поверхи і площею до 500 м2 включно, а також господарські споруди та інше (все перераховане вище).

Замовнику потрібно звернутися до архітектора або інженера-проектувальника, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. Той, своєю чергою, готує та/або подає схему намірів забудови земельної ділянки до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва з додаванням кваліфікованого електронного підпису.

Тут важливо уточнити, що консорціум CLC GROUP не надає послуги отримання будівельного паспорта в Україні для приватних осіб. Ми не обслуговуємо цю категорію клієнтів, а працюємо з корпоративними замовниками — забудовниками, яким ця процедура необхідна для будівництва цілих котеджних містечок. Тобто, ми працюємо більш комплексно і з більш масштабними завданнями!

Ви можете оформити будівельний паспорт для індивідуального будівництва самостійно через ЦНАП або через портал «Дія»

Перелік документів, щоб забезпечити отримання будівельного паспорта

Цей пункт детально розписаний у Наказі Міністерства юстиції України №103 «Про затвердження Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки». Згідно з ним, замовник будівництва зобов’язаний надати такий пакет документів:

  • Заява на видачу будівельного паспорта
  • Копія документа, що підтверджує право володіння або користування земельною ділянкою
  • Копія документа, що підтверджує право власності на об’єкт нерухомого майна
  • За наявності співвласника — його письмова згода на проведення реконструкції, капремонту об’єкта та інші роботи (в тому числі на забудову)
  • Схема намірів забудови
  • За наявності — відповідна проєктна документація
  • Інформація про наявність на території земельної ділянки будь-яких режимоутворюючих об’єктів культурної спадщини, якщо такі присутні.

Також може знадобитися акт встановлення меж збудованої нерухомості, який також передбачає надання спеціально виконаного геодезичного паспорта, межового плану та інших документів. Після подання всіх необхідних документів слід сплатити державне мито за оформлення паспорта та отримати рішення про прийняття заяви.

Після того як документи буде затверджено, паспорт буде узгоджено, роздруковано та надіслано заявнику, процес отримання будівельного паспорта для котеджної забудови може тривати від кількох тижнів до кількох місяців залежно від складності ситуації.

Важливо! Завіряти копії документів у нотаріуса не потрібно! Завірені згоди потрібні за наявності співвласників.

Також звертаємо вашу увагу, що якщо передбачено зміни намірів забудови, але їхня реалізація при цьому не перевищує граничних параметрів, до будівельного паспорта можуть бути внесені відповідні зміни. Отримання будівельного паспорта заново не є обов’язковим у такому випадку.

За законом уповноважений орган містобудування та архітектури зобов’язаний видати будівельний паспорт заявникові протягом 10 днів з моменту подання всього пакета документів.

Однак на практиці в поточних умовах терміни можуть бути більшими через військові дії на території України. Аналогічна ситуація була в період пандемії Covid-19

Оформіть отримання будівельного паспорта в Україні в CLC GROUP і позбавте себе від зайвого клопоту

Наше головне завдання — забезпечити вам отримання будівельного паспорта в стислі терміни і без зволікань. Послуга надається комплексно, а підхід до кожного проекту виключно індивідуальний. Ми знаємо, що процедура отримання цього документа, особливо для котеджної забудови, — у певному сенсі складний процес, що вимагає максимального залучення. А тому закріплюємо за вами відповідних фахівців, які опікуватимуться винятково вашим проектом.

При цьому ми прагнемо пропонувати справді конкурентну вартість послуг у Києві, активно моніторимо ситуацію на ринку і відстежуємо ціни в інших компаніях. Усе для того, щоб надавати вам вигідні умови співпраці на всіх етапах. Щоб отримати попередню консультацію, обговорити деталі та ініціювати співпрацю, зверніться до нас через форму на сайті або телефоном. Ми до ваших послуг!

Потрібна консультація з юридичних та інженерних питань?

Залиште заявку на консультацію зручним для вас способом:

Telegram
або заповніть форму

    Ім’я

    Телефон

    Email

    Дякуємо!

    Очікуйте дзвінка на протязі години

    Дякуємо!

    Очікуйте дзвінка на протязі години

    Ми в соц. мережах

    Мы в соц. сетях