Технічна інвентаризація
Технічна інвентаризація
Технічна інвентаризація об’єктів нерухомості – це комплекс заходів та процедур щодо вимірювання об’єкта нерухомості, визначення його складу, специфіки, стану, площі та інших важливих індивідуальних характеристик.
Технічна інвентаризація може здійснюватися як щодо вже завершених будівельних об’єктів, так і тих, що знаходяться на етапі будівництва.
Замовити проведення технічної інвентаризації в Україні та зокрема у Києві ви можете у консорціумі CLC GROUP. До ваших послуг команда сертифікованих спеціалістів, яка працює практично з будь-якими об’єктами нерухомості. Детальніше про послугу та її особливості — далі!
Для яких будівель технічна інвентаризація об’єктів нерухомості є обов’язковою та у яких випадках вона проводиться
Квартири у багатоповерхових будинках | Кімнати гуртожитків та комунальні квартири | Житлові, дачні та садові будинки | Підприємства, комплекси будівель та споруд | Нежитлові приміщення: офіси, магазини, кафе, аптеки та ін. |
Найчастіші причини проведення інвентаризації об’єктів нерухомості:
- Будівлю незабаром буде здано в експлуатацію і необхідно провести її інвентаризацію
- Здійснюється реконструкція або перепланування будівлі
- Проводиться розділ чи об’єднання нерухомого майна
- Змінюється власник чи статус об’єкта нерухомості
- Власник хоче отримати кредит під заставу нерухомого майна
Насправді можливі інші ситуації, коли потрібна технічна інвентаризація. Кожен випадок ми рекомендуємо обговорювати індивідуально зі спеціалістами CLC Group. За результатами проведення інвентаризації ви отримуєте документи, що запитуються: техпаспорт БТІ, техпаспорт на квартиру, на будинок, нежитлова будівля або споруда, на інший об’єкт нерухомості.
При необхідності ми можемо забезпечити отримання техпаспорту цілого майнового комплексу, що складається з декількох будівель. Роботи здійснюються “під ключ” без залучення сторонніх фахівців.
Які послуги з технічної інвентаризації об’єктів нерухомості ми готові вам запропонувати
Діяльність консорціуму CLC GROUP охоплює практично всі напрямки роботи щодо інвентаризації нерухомості:
- Проведення комплексної будівельно-технічної експертизи: будівельних робіт, проектної та кошторисної документації, що застосовуються у будівництві будматеріалів тощо.
- Експертиза можливої розбіжності даних, якщо такі містяться у різних документах, які стосуються одному об’єкту нерухомості.
- Підготовка технічного висновку, де міститься підтвердження можливості поділу будівлі на різні частки між власниками.
- Роботи з відновлення втрачених чи пошкоджених документів, виданих раніше, але тепер неможливо використовувати.
- Комплексне дослідження ділянки щодо забудови та її правових підстав.
- Розробка техпаспортів на громадські об’єкти нерухомості, житлові та комерційні будівельні об’єкти та інше.
- Підготовка документації, яка визначає право власності на об’єкт нерухомості.
Документи, отримані в ході проведення технічної інвентаризації в Україні, можуть бути використані для подальшого оформлення угоди купівлі-продажу, передачі нерухомості в заставу, оформлення іпотеки, зміни власника, здачі об’єкта в експлуатацію, відновлення будівельних робіт, переведення будівлі з житлового фонду до нежитлового та так далі. За великим рахунком, ця документація необхідна для більшості подальших маніпуляцій з нерухомістю. Без них подібні дії та заходи вважатимуться порушенням чинних норм та законів.
Докладніше про послугу технічної інвентаризації в консорціумі CLC GROUP
Технічна інвентаризація об’єктів нерухомості в CLC GROUP передбачає наступний перелік послуг:
- Підготовка техпаспортів для введення в експлуатацію об’єктів будівництва: житлових комплексів, промислових об’єктів, складських приміщень, ТРЦ та іншої комерційної нерухомості.
- Підготовка техпаспортів на захисні споруди цивільного захисту з різними господарськими будівлями.
- Підготовка техпаспортів для окремих частин об’єктів нерухомості для забезпечення можливості їхнього подальшого продажу.
- Здійснення технічного обстеження та виготовлення техпаспорту на будинки та споруди сільськогосподарського призначення, які підпадають під «будівельну амністію».
- Проведення розділу, відділення, об’єднання, розрахунку частин об’єкта нерухомості у межах чинних і законів.
- Виготовляє техпаспорт після перепланування приміщення або після зміни його статусу. Наприклад, з нежилого до житлового.
Ця послуга актуальна для забудовників, замовників будівництва, девелоперів, керуючих компаній та інвесторів. Тобто всіх тих, хто так чи інакше пов’язаний із будівництвом та відповідає за цей процес.
У яких випадках необхідно обов’язково проводити технічну інвентаризацію
Інвентаризація може проводитись для об’єктів нерухомості незалежно від форми власності. Її обов’язково виконують у таких ситуаціях:
- Коли будівництво об’єкта завершено і він готовий технічно до здачі в експлуатацію. Крім того, інвентаризація проводиться для будівель після реконструкції, капітального ремонту, реставрації об’єкта нерухомості щодо якого отримано право на виконання будівництва.
- Коли щодо об’єкта нерухомості отримано право на проведення будівельних робіт та планується здійснення державної реєстрації права власності. При цьому сам об’єкт нерухомості ще не може бути завершений і не готовий до здачі в експлуатацію.
- Коли планується проведення державної реєстрації права власності на нерухомість внаслідок об’єднання об’єкта або відділення частини цього об’єкта. Винятком є випадки, коли в результаті такого поділу, об’єднання або виділення частини шляхом реконструкції об’єкт приймався в експлуатацію.
- Коли в експлуатацію приймається об’єкт нерухомості, зазначений у пункті 9 розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Насамперед йдеться про об’єкти, які підпадають під «будівельну амністію». Наприклад, сільськогосподарських споруд, що належать до класу об’єктів СС1.
В інших випадках проведення інвентаризації нерухомості може здійснюватись за бажанням замовника. Ми насамперед рекомендуємо замовляти її перед укладенням договорів оренди будівель та окремих приміщень, щоб встановити їх фактичний розмір та площу, а також виявити можливі зміни у плануванні. Оскільки, незважаючи на чинні норми, є випадки, коли перепланування здійснюється без отримання офіційних дозволів і без подальшого внесення даних до відповідних реєстрів. А проведення технічної інвентаризації передбачає обов’язкове внесення отриманих даних до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Потрібна консультація з юридичних та інженерних питань?
Дякуємо!
Очікуйте дзвінка на протязі години
Насамкінець повинні повідомити, що необхідна регулярність виконання технічної інвентаризації БТІ — 5 років. Але при цьому недотримання графіка не тягне за собою адміністративної відповідальності. Тобто штрафні санкції. Тому де-факто термін дії техпаспорту БТІ немає прямих обмежень.
Як би там не було, якщо вам необхідно провести комплексну інвентаризацію нерухомості, рекомендуємо звертатися до CLC Group та працювати з фахівцями. Ми гарантуємо вам конкурентні ціни, дотримання термінів та відсутність будь-яких «підводних каменів» у роботі.