Связаться Зв'язатися

Введення в експлуатацію. Декларація про готовність до експлуатації (СС1)

Введення в експлуатацію. Декларація про готовність до експлуатації (СС1)

Здача об’єкта в експлуатацію – це по суті завершальний етап будівництва, що свідчить про те, що будівля або споруда повністю відповідає всім діючим будівельним нормам та стандартам, а також готова до цільового використання. Доки не отримано документ, що підтверджує готовність об’єкта до експлуатації, він вважається об’єктом будівництва. Для об’єктів класу наслідків СС1 таким документом є зареєстрована Декларація готовності до експлуатації (СС1)

Якщо розглядати процедуру подання Декларації про готовність до експлуатації об’єктів СС1, то все може здатися відносно легко та інтуїтивно. Адже подати декларацію взагалі можна через портал ДІЯ. Але на практиці все зазвичай трохи складніше. І часто без допомоги фахівців не обійтися.

Отже сьогодні ми розповімо, як подати Декларацію про готовність до експлуатації, з якими складнощами можна зіткнутися і як ми в консорціумі CLC GROUP допомагаємо їх уникнути.

Як подати Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта СС1Як подати Декларацію про готовність до експлуатації об'єкта СС1

Онлайн

  1. Отримайте цифровий підпис.
  2. Зареєструйтесь або авторизуйтесь на порталі diia.gov.ua, використовуючи свій електронний підпис.
  3. Заповніть відповідну онлайн форму для отримання послуги.
  4. Дочекайтеся, доки буде сформовано декларацію, підпишіть її електронним цифровим підписом, якщо Ви все зробили правильно — протягом 10 днів декларацію буде зареєстровано реєстратором територіального відділення Державної інспекції архітектури та містобудування.
  5. За умови, що земельна ділянка перебуває у володінні кількох осіб, усі співвласники отримають повідомлення про підписання декларації.

 

Офлайн

  1. Зверніться до найближчого Центру надання адміністративних послуг.
  2. Як альтернативу можна надіслати заповнену декларацію поштою.
  3. Під час подання документа уповноваженим представником необхідно прикріпити екземпляр оригіналу або нотаріально засвідчену копію, щоб підтвердити повноваження представника.
  4. Якщо у Декларації все заповнено правильно протягом 10 днів, декларація буде зареєстрована реєстратором територіального відділення Державної інспекції архітектури та містобудування.

 

В обох випадках вже після подання декларації ви зможете відстежити її статус у власному кабінеті. Також ви отримаєте відповідне повідомлення про вдалу реєстрацію або про повернення документа на доопрацювання. Воно з’явиться в Особистому кабінеті, а також прийде на вказану електронну адресу. Перевірити реєстрацію декларації можна за допомогою Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Декілька неочевидних нюансів під час подання Декларації про готовність до експлуатації

Таких нюансів насправді досить багато, але ми перерахуємо найпоширеніші, про які багато хто не знає чи забуває:

  • Якщо на об’єкті визначено черги та/або пускові комплекси, кожен з них може бути прийнятий в експлуатацію окремо.
  • На об’єкті мають бути виконані всі передбачені проектною документацією роботи, а також змонтовано та випробувано обладнання.
  • Перед прийняттям об’єкта в експлуатацію обов’язково здійснюється його технічна інвентаризація.
  • Державна інспекція архітектури та містобудування може вважати за необхідне провести огляд (перевірку) об’єкта перед реєстрацією декларації.
  • Плата за реєстрацію декларації не здійснюється.

Поширені причини, чому органи державного архітектурно-будівельного контролю можуть надіслати декларацію на доопрацювання та як цього уникнути

Хоча об’єкти будівельного класу СС1 після завершення будівництва зазвичай досить нескладно ввести в експлуатацію в рамках діючих норм, деякі спірні ситуації все ж таки виникають. Ось найпоширеніші причини, чому вам можуть відмовити у реєстрації декларації або надіслати її на доопрацювання:

  1. Ви не надали всі необхідні документи під час подання.
  2. У декларації містяться помилки або якась недостовірна інформація.
  3. Ви подали декларацію старого зразка.
  4. Перевірка контролюючого органу показала, що об’єкт ще готовий до експлуатації.
  5. Під час дзвінка контролюючого органу виконавець не підтвердив своїх даних.

Це насправді лише невелика частина причин, чому вам можуть відмовити в отриманні декларації або повернути її на доопрацювання. І наше головне завдання – допомогти вам цього уникнути!

Отримання Декларації за підтримки CLC GROUP

Чи можна в Україні подати Декларацію про готовність до експлуатації самостійно? Безперечно! Чи можна бути впевненими, що без належного досвіду та знань ви з першого разу все зробите правильно? А це вже зовсім інше питання!

Якщо ви не впевнені, що зможете подати декларацію онлайн або офлайн, дотримуючись усіх чинних норм та правил, настійно рекомендуємо звертатися до CLC GROUP за допомогою експертів. Ми надаємо послуги клієнтам по всій країні – у Києві, Харкові, Львові, Одесі та інших містах. Можемо організувати співпрацю повністю онлайн для зручності обох сторін.

Наші експерти готові взяти на себе весь комплекс робіт з підготовки відповідних документів та подання Декларації про готовність до експлуатації. Ваша участь у процесі зводиться до необхідного мінімуму. А ціна наших послуг точно не стане ударом у ваш бюджет. Особливо з урахуванням того, що ми забезпечимо швидке та безпроблемне отримання декларації. А значить, ви зможете здати об’єкт в експлуатацію вчасно, уникнувши простоїв та втрат власних коштів.

Щоб обговорити всі деталі, дізнатися вартість послуг CLC GROUP конкретно у вашому випадку та отримати персональну пропозицію про співпрацю, зв’яжіться з нашим менеджером або залиште заявку на сайті в будь-який час – ми з вами зв’яжемося.

Працюйте із професіоналами. І до зустрічі!

Потрібна консультація з юридичних та інженерних питань?

Залиште заявку на консультацію зручним для вас способом:

Telegram
або заповніть форму

    Ім’я

    Телефон

    Email

    Дякуємо!

    Очікуйте дзвінка на протязі години

    Дякуємо!

    Очікуйте дзвінка на протязі години

    Ми в соц. мережах

    Мы в соц. сетях