Связаться Зв'язатися

Оформлення введення в експлуатацію об'єкта будівництва

Оформлення введення в експлуатацію об'єкта будівництва

Введення в експлуатацію — це фінальний етап виконання будівельних робіт, а складається він з цілої низки заходів щодо прийняття в експлуатацію завершених об’єктів.

Якщо вам потрібна послуга введення будинку в експлуатацію, а також введення в експлуатацію після реконструкції або навіть введення в експлуатацію будинку без дозволу на будівництво, рекомендуємо звертатися в консорціум CLC GROUP. Наші фахівці до ваших послуг і готові взятися за завдання будь-якої складності.

Але давайте більш детально розглянемо, як відбувається введення об’єкта в експлуатацію в Україні зараз!

Введення в експлуатацію: особливості процедури

Головним нормативно-правовим актом у цьому питанні залишається Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», а також його постанова №461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів». У ній містяться всі деталі та порядок прийняття нерухомості в експлуатацію залежно від категорії складності об’єкта. Чинне законодавство залежно від класу наслідків передбачає кілька механізмів введення в експлуатацію об’єкта будівництва:

  1. Для об’єктів I-III категорій складності та об’єктів, збудованих відповідно до будівельного паспорта, процедура полягає в тому, що замовник подає декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, яка потім реєструється в органі Державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК).
  2. Для об’єктів IV і V категорій складності вона оформляється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації, виданого органами ДАБК. Після видачі такого акта, клієнт отримує сертифікат, що засвідчує готовність об’єкта до експлуатації.

Крім того, існує порядок прийняття в експлуатацію об’єктів за будівельною амністією. У такому разі теж є певні норми введення об’єкта в експлуатацію, і деякі з них — не найочевидніші. Тому в разі потреби ми рекомендуємо замовляти послугу введення будинку в експлуатацію у 2023 році саме в консорціумі CLC GROUP. Ми працюємо в Києві та в регіонах України, гарантуємо комфортну вартість і якісний сервіс.

Чому вам можуть відмовити в отриманні сертифіката

Існує кілька проблемних моментів, через які введення будинку в експлуатацію у 2023 році в Україні і ви можете не отримати сертифікат:

  • У 37% випадків — відсутність документів, які необхідні для прийняття позитивного рішення.
  • У 43% випадків — невідповідність об’єкта наданій спочатку проектній документації на будівництво та/або вимогам чинних будівельних норм. Наприклад, вимог, передбачених поділом інженерно-технічних заходів цивільного захисту, вимог пожежної та техногенної безпеки. Або вимог доступності об’єкта для людей з обмеженими здібностями та представників маломобільних груп населення.

Інші випадки більш специфічні й трапляються не так часто. Проте необхідно з особливою ретельністю підходити до цього питання, щоб не припускатися помилок і тим самим не зірвати терміни введення будинку в експлуатацію (або іншого будівельного об’єкта).

Підготовка до здачі об’єкта в експлуатацію

Завершення будівельних робіт ще не означає, що введення в експлуатацію автоматично стає можливим. Є безліч важливих нюансів, які можуть дуже сильно вплинути на строки здачі в експлуатацію і взагалі її можливість. Необхідно виконати цілу низку заходів:

  1. Перевірити відповідність фактично побудованого об’єкта проекту (всім розділам).
  2. Підготувати комплект виконавчої документації на будівельно-монтажні роботи відповідно до нормативних документів. Комплект має включати загальний журнал виконання робіт, журнал авторського нагляду, акти прийняття прихованих робіт, акти прийняття інженерних мереж, акти випробування обладнання, акти прийняття ліфтів, акти на герметизацію вводів, акти радіаційного обстеження та інші необхідні документи.
  3. Здійснити технічну інвентаризацію об’єкта, перевірити її відповідність проекту та коректно розмістити в Єдиній державній електронній системі будівництва (ЄДЕССБ).
  4. Сформувати Акт готовності в ЄДЕССБ за допомогою Єдиної державної електронної системи будівництва (ЄДЕССБ) та підписати його. Якщо раніше проектна документація та експертиза не були розміщені в ЄДЕССБ, необхідно виконати це завдання на етапі підготовки комплекту виконавчої документації.
  5. Подати заяву на видачу сертифіката й Акта готовності в електронному вигляді.
  6. Пройти огляд об’єкта співробітниками контролюючого органу (ДІАМУ).
  7. Отримати сертифікат готовності.
  8. Присвоїти адресу об’єкту. Якщо об’єкт містить окремі нежитлові приміщення та/або квартири, присвоїти адресу кожному з них.

Вартість введення будинку в експлуатацію може безпосередньо залежати від обсягу проведених робіт і особливостей конкретного будівельного об’єкта. Ми рекомендуємо попередньо обговорити всі деталі та умови з представником CLC GROUP і розпочати співпрацю, не втрачаючи часу даремно.

Введення в експлуатацію багатоквартирного житлового будинку в Україні: послуги консорціуму CLC GROUP

Ми завжди підходимо до вирішення кожного завдання комплексно і готові гарантувати, що введення в експлуатацію відбудеться в зазначені терміни. Для цього ми виконуємо такий перелік робіт:

  • Аналізуємо затверджену проектну документацію та виявляємо відповідність фактично виконаних робіт. Надаємо пропозиції та супроводжуємо усунення недоліків.

Під час аналізу проектної документації необхідно переконатися, що всі роботи, зазначені в документації, були виконані відповідно до проекту. Якщо в процесі виконання робіт виявляються невідповідності проектній документації, необхідно запропонувати шляхи їх усунення та супроводжувати процес їх вирішення.

  • Супроводжуємо та організовуємо проведення технічної інвентаризації та її відповідність проектним рішенням.

Технічна інвентаризація необхідна для того, щоб переконатися у відповідності об’єкта нерухомості проектній документації та вимогам законодавства. Під час організації та проведення технічної інвентаризації важливо стежити за відповідністю проектних рішень і виявляти можливі невідповідності.

  • Супроводжуємо здійснення контрольно-типографічної зйомки та сертифікації енергоефективності.

Контрольно-топографічна зйомка необхідна для того, щоб переконатися у відповідності виконаних робіт проекту та законодавчим вимогам. Сертифікат енергоефективності підтверджує відповідність об’єкта вимогам з енергозбереження.

  • Аналізуємо факт виконання на об’єкті вимог щодо доступності для маломобільних груп населення, пожежної та техногенної безпеки.

Доступність об’єкта для маломобільних груп населення є однією з важливих вимог, яку необхідно враховувати під час виконання проекту. Пожежна та техногенна безпека також є важливими аспектами, які необхідно аналізувати та забезпечувати обовʼязково.

Також у разі необхідності ми самостійно вносимо проектну документацію та технічну інвентаризацію до ЄДЕССБ, щоб ця інформація коректно відображалася в акті готовності.

Ми здійснюємо комплексну перевірку виконавчої та іншої документації, необхідної для успішної здачі об’єкта. Під час перевірки ми виявляємо недоліки та надаємо конкретні завдання виконавцям для їхнього усунення, щоб забезпечити відповідність документації вимогам законодавства та нормативних документів.

Далі, ми формуємо Акт готовності в ЄДЕССБ і забезпечуємо його підписання відповідними уповноваженими особами. Це необхідно для подальшої здачі об’єкта в експлуатацію.

За можливості готові ініціювати та провести введення будинку в експлуатацію за спрощеною схемою. Вона допускається тільки при будівництві будинків не вище двох поверхів і площею до 300 м2. Але таку можливість все ж варто враховувати і використовувати, якщо ваш будівельний об’єкт підпадає під ці параметри.

Потрібна консультація з юридичних та інженерних питань?

Залиште заявку на консультацію зручним для вас способом:

Telegram
або заповніть форму

    Ім’я

    Телефон

    Email

    Дякуємо!

    Очікуйте дзвінка на протязі години

    Дякуємо!

    Очікуйте дзвінка на протязі години

    Ми в соц. мережах

    Мы в соц. сетях