Связаться Зв'язатися

Отримання дозволу на будівництво (СС2, СС3)

Отримання дозволу на будівництво (СС2, СС3)

У ситуації, коли у процесі розробки будівельного проекту об’єкт віднесено до класу СС2 чи СС3, без відповідного дозволу на будівництво проведення будівельних робіт заборонено. І отримання цього дозволу в деяких забудовників можуть виникати певні труднощі. Щоб не зіткнутися з ними, а в разі потреби оперативно подолати, рекомендуємо скористатися послугами консорціуму CLC GROUP.

Ми пропонуємо вам послугу отримання дозволу на будівництво об’єктів класу СС2 та СС3 у Києві та не тільки. Зі свого боку гарантуємо повну прозорість співробітництва, доступну вартість та клієнтоорієнтованість на всіх етапах роботи. Ну а поки ви приймаєте рішення, пропонуємо вам ознайомитися з корисною інформацією на цю тему.

Як відбувається процедура отримання дозволу на будівництво

Спершу варто згадати, що такий дозвіл потрібен не лише при будівництві нерухомості, але також у ході реконструкції чи капітального ремонту. Дозвіл можна отримати безкоштовно від відповідного органу архітектурно-будівельного контролю з використанням Реєстру будівельної діяльності. А подання документів для отримання дозволу здійснюється в електронній формі через портал ДІЯ.

Однак на практиці цей процес дещо складніший. Замовнику потрібно виконати цілу низку обов’язкових етапів:

  1. Отримати містобудівні умови та обмеження;
  2. Отримати технічні умови (ТУ) підключення об’єкта до мереж електропостачання, газопостачання, водопостачання та водовідведення, а також інші необхідні ТУ;
  3. Підписати договір із проектною організацією, яка має у складі сертифікованих спеціалістів із сертифікатами відповідного класу наслідків;
  4. Розробити проектну документацію та розмістити її до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССС)
  5. Якщо необхідно пройти процедуру «Оцінки впливу на довкілля»
  6. Пройти експертизу проектної документації та отримати позитивний експертний звіт, завантажений в ЄДЕСРС
  7. Затвердити проект та внести затвердження проекту до ЄДЕСРС
  8. Укласти договори на здійснення авторського та технічного нагляду
  9. Укласти договір генерального підряду
  10. Сформувати пакет документів та подати за допомогою порталу ДІЯ для отримання дозволу на виконання будівельних робіт

Крім того, замовник зобов’язаний надати документи, що підтверджують право володіння чи користування земельною ділянкою. Або ж договір суперфіція. У тому випадку, якщо йдеться про реконструкцію об’єкта нерухомості, необхідно також надати копію документа, що підтверджує право володіння на спорудження або реконструйовану споруду. У цьому немає потреби, якщо раніше відповідні дані були внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Як виключити ризики відмови у отриманні дозволу на будівництво СС2 та СС3

Насправді якщо ваш проект повністю відповідає чинним нормам і якщо він розроблений відповідно до Державних будівельних норм, відповідає актуальним містобудівним умовам та обмеженням, а також у вас є весь необхідний пакет документів і він подано відповідно до всіх правил, то ризиків відмови у отриманні дозволу на будівництво СС2 та СС3 практично немає.

Але все ж таки є ситуації, коли відмова все-таки можлива. І ми якраз готові допомогти вам таких ситуацій уникнути:

  1. Ви не подали документи, необхідні для ухвалення рішення про видачу дозволу. Або не змогли їх правильно оформити і подати.
  2. Подані вами документи на будівництво не відповідають нормам чинного законодавства:
  • Невідповідність цільового призначення земельної ділянки.
  • У поданих документах виявлено порушення містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, включаючи невиконання вимог, що стосуються висотності (блакитна лінія), щільності населення та планувальних обмежень, таких як охоронні зони пам’яток культурної спадщини, межі історичних ареалів, зони регулювання забудови, зони ландшафту, що охороняється, зони охорони археологічного культурного шару, у межах яких застосовується спеціальний режим їх використання, охоронні зони об’єктів природно-заповідного фонду, прибережні захисні смуги та зони санітарної охорони. Також було встановлено недотримання охоронних зон об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та об’єктів підвищеної небезпеки (червоні та жовті лінії), а також зелених насаджень (зелена лінія).
  1. У наданих документах виявлено будь-які недостовірні відомості про об’єкт будівництва СС2 та СС3 або територію, де планується проведення будівельних та інших робіт.
  2. У ході оцінки впливу на довкілля виявлено порушення відповідно до закону «Про оцінку впливу на довкілля».

У таких випадках ви дійсно ризикуєте не отримати дозвільний документ вчасно або не отримати його. Саме тому важливо звертатися до фахівців, якщо ви не впевнені, що зможете все зробити правильно. Ми готові гарантувати отримання всіх дозволів. А ціна наших послуг абсолютно непорівнянна з втратами часу та коштів через можливий простой будівельних, ремонтних або реставраційних робіт.

Якщо вам потрібна будь-яка допомога та консультація, ви хочете докладніше дізнатися про процедуру отримання дозволу на будівництво, рекомендуємо вам зв’язатися з нашим представником будь-яким зручним для вас способом. Він відповість на всі питання та запропонує комфортні умови співпраці з урахуванням вашої ситуації.

Потрібна консультація з юридичних та інженерних питань?

Залиште заявку на консультацію зручним для вас способом:

Telegram
або заповніть форму

    Ім’я

    Телефон

    Email

    Дякуємо!

    Очікуйте дзвінка на протязі години

    Дякуємо!

    Очікуйте дзвінка на протязі години

    Ми в соц. мережах

    Мы в соц. сетях