Связаться Зв'язатися

Зміни у постачанні електроенергії для новобудов багатоповерхівок

24 жовтня набуває чинності Закон № 2486-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій», про який ми писали раніше. Крім питань цивільного захисту, Законом вносяться зміни у ЗУ «Про ринок електричної енергії» і врегульовується питання тарифів для новобудов, які не підключені до електропостачання на постійній схемі.

Наболілими для всіх багатоповерхівок є тарифи на електроенергію. Дуже часто тривалий час після того, як багатоповерхові житлові будинки вводяться в експлуатацію і в будинках поселяються громадяни, вказані будинки не підключаються до джерел електроенергії за постійною схемою, і мешканці будинків отримують електроенергію як промислові споживачі за тарифами, що в кілька разів вищі за тарифи для населення. На період введення в Україні воєнного стану уряд гарантував незмінність комунальних тарифів для населення, але при цьому «за дужками» залишилось населення, що проживає в будинках, електричні установки яких не підключені до постійного живлення.

Законом №2486-ІХ цю проблему вирішено і передбачено, що на період дії воєнного стану та протягом одного року після: 

  • Електрична енергія, що купується у постачальника універсальних послуг та споживається у прийнятому в експлуатацію закінченому будівництвом багатоквартирному будинку, щодо якого наявні чинні технічні умови, але не завершена процедура приєднання до електричних мереж, – оплачується замовником, управителем, ОСББ чи ЖБК за ціною, за якою постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії колективним побутовим споживачам. 
  • Юридична особа буде вважатись колективним споживачем за умов забезпечення замовником, управителем, ОСББ чи ЖБК:

– обліку електроенергії (окремо на технічні цілі будинку та щодо квартир);

– оформлення паспорта точки розподілу;

 – укладення (у разі відсутності) договорів про тимчасове надання послуг з оператором систем розподілу/постачальником універсальних послуг. 

  • Протягом одного року після припинення чи скасування воєнного стану замовник будівництва зобов’язаний передати приєднаний до інженерних мереж багатоквартирний житловий будинок відповідному ОСББ чи управителю
  • Тимчасово, на період дії воєнного стану та протягом одного року після, електрична енергія, що купується у постачальника універсальних послуг та споживається у тимчасових спорудах для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) оплачується за цінами, за якими постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії побутовим споживачам. 
  • Тимчасово, на період дії воєнного стану та протягом одного року після, замовник послуги з нестандартного приєднання має право бути замовником всіх робіт з проектування електричних мереж лінійної частини приєднання, будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт. Замовник на підставі отриманих ТУ на нестандартне приєднання сам розробляє та погоджує з оператором системи розподілу всю проектну документацію щодо відповідних електричних мереж. При цьому закупівля товарів, робіт і послуг можуть відбуватись без дотримання вимог щодо антиконкурентних засад (ч. 9 ст. 21 Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII)

Слід зауважити, що зміни до Закону «Про ринок електричної енергії» та інших актів законодавства в частині електропостачання мають безпрецедентний характер, оскільки спроби розв’язувати наболілу проблему здійснювались безрезультатно протягом тривалого часу та кожного року натикались на ефективне лобі з боку постачальників електричної енергії (Обленерго). По суті єдиною постраждалою від змін організацією – є постачальники електроенергії, які тепер будуть змушені відпускати електроенергію населенню за відповідними тарифами незалежно від готовності трансформаторних установок та споруд. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Очікуйте дзвінка на протязі години

Ми в соц. мережах

Мы в соц. сетях