Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 722 від 24 червня 2022 року «Деякі питання здійснення дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві в умовах воєнного стану».
Вказані зміни набирають чинності 12.07.2022
Будівництво без отримання будівельного паспорта
Тепер можна буде здійснювати будівництво без отримання спеціального документа – будівельного паспорта забудови земельної ділянки. Разом із тим є деякі виключення:
- Така забудова має здійснюватися із дотримання містобудівної документації на місцевому рівні (Генерального плану населеного пункту та Плану зонування, або ж детального плану території – у разі затвердження);
- Якщо ж містобудівна документація не затверджена, та забудова має здійснюватися відповідно до цільового призначення земельної ділянки (код цільового призначення)

Яких об’єктів стосуються зміни?
Норма розповсюджується на будівництво:
- індивідуальних (садибних) житлових будинків
- садових будинків
- дачних будинків
Ці будинки мають бути не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) та площею до 500 кв. метрів.
Також дозволяється будівництво господарських будівель і споруд, гаражів, елементів доброустрою та озеленення земельної ділянки.
Які документи необхідні для будівництва приватного будинку?
Будівництво вказаних об’єктів може здійснюватися за відсутності будівельного паспорта, але з обов’язковою подачею – Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі буд. паспорта. Повідомлення можна подати в письмовій формі через місцевий ЦНАП або через кабінет ДІЯ.
Сама форма такого повідомлення передбачає посилання на реквізити будівельного паспорта. З урахуванням внесених змін Замовник, замість посилання на будівельний паспорт, з 12.07.2022 має вказати реєстраційний номер нового виду документації – схеми намірів забудови земельної ділянки.
Які вимоги до схеми намірів забудови земельної ділянки?
Схема має містити:
- місце розташування будівель і споруд на земельній ділянці
- відстані до сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктах
- місце розташування інженерних мереж і споруд
- фасади та плани поверхів з зазначенням розмірів
- перелік систем інженерного забезпечення, що планується до застосування.
Замочник звертається до сертифікованих архітектора або інженера проектувальника, які створюють та завантажують до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) схему намірів забудови земельної ділянки.
Використовуйте матеріали нашого телеграм каналу … Хай все буде Україна!
В наступних статтях читайте про інші спрощення: щодо видачі містобудівних умов та обмежень, щодо розміщення об’єктів на приаеродромній території, щодо погодження проектів в органах культурної спадщини та інше. Слідкуйте за нашими публікаціями!