Связаться Зв'язатися

Першочергові заходи реформування сфери містобудівної діяльності. Зміни в законодавстві!

В Законі України Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності, який було прийнято 12 травня 2022 року та  набув чинності з 09 червня 2022 року, встановлено також зміни до деяких Законів України.

«Про будівельні норми»

Зміна стосується тільки джерел фінансування для створення та зберігання фондів будівельних норм: відтепер роботи з нормування у будівництві здійснюються лице у межах коштів, виділених на ці роботи, без додаткового фінансування з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

«Про правовий режим воєнного стану»

ЗУ «Про правовий режим воєнного стану» доповнено тим, що у разі переміщення (евакуації) виробничих підприємств із зони бойових дій, обласні адміністрації територій з якої переміщується підприємство та території на яку переміщується приймають спільне рішення щодо:

  • Переліку осіб яким надається право на одержання в оренду земельної ділянки державної або комунальної власності без проведення торгів;
  • Перелік підприємств, які підлягають переміщенню;

Зауважимо, що порядок визначення таких підприємств затверджується Кабінетом Міністрів України. Та такий порядок також повинен передбачати збір відомостей для розгляду питання про встановлення та зміну цільового призначення земельної ділянки.

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель»

В цей Закон внесено зміни, щодо яких внесення змін до містобудівної документації на місцевому рівні та її затвердження, яка буда затверджена до     (дата набрання чинності Закону) допускається без урахування вимог цього Закону щодо її складу та змісту.

Також цей Закон доповнено наступними нормами:

  • До 1 січня 2025 року ДПТ щодо територій за межами населених пунктів та стосовно яких не затверджено комплексних планів просторового розвитку – можуть розроблятися та затверджуватися відповідно до схем планування території
  • Рішення про розробку ДПТ приймається відповідною сільською, селищною, міською радою
  • ДПТ та зміни до них, розроблення яких розпочато на підставі розпорядження відповідної районної державної адміністрації (до набрання чинності Закону),  щодо територій за межами населених пунктів – затверджуються також сільськими, селищними, міськими радами.

«Про стандартизацію»

В ЗУ «Про стандартизацію» удосконалено механізм оприлюднення на офіційному сайті Національного органу стандартизації текстів національних стандартів та кодексів усталеної практики. Відтепер розміщення цих документів має передбачати можливість пошуку за датою прийняття та/або номером, назвою, контекстом, галуззю діяльності ті іншими параметрами пошуку.

«Про ціни і ціноутворення»

Внесено зміни до статті 7 цього Закону – Державне управління у сфері ціноутворення. А саме – при обчисленні вартості будівництва об’єктів (крім автомобільних доріг), які будуються за бюджетні кошти та обчисленні вартості розроблення містобудівної документації – застосовуються кошторисні норми України, затверджені Мінрегіонбуд.

У разі відсутності кошторисних норм, які відображають галузеві особливості щодо ціноутворення у будівництві центральними органами виконавчої влади за погодженням з Мінрегіон можуть затверджуватися галузеві кошторисні норми. 

Також можуть затверджуватись кошторисні норми підприємств та індивідуальні кошторисні норми. 

“Про надання будівельної продукції на ринку”

Відтепер ЗУ “Про надання будівельної продукції на ринку” є технічним регламентом але до 2025 року одночасно діють вимоги цього Закону та технічного регламенту будівельних виробів (продукції), затвердженого Кабінетом Міністрів України.       

Також внесенню до ЕДЕССБ підлягає не тільки тексти європейських документів з визначення прийнятності а й посилання на офіційний веб-сайт європейської організації на якому оприлюднено такі тексти.  

Також Закон доповнено Розділом та статтею про Відповідальність у сфері надання будівельної продукції, а саме: для суб’єктів, які виготовляють будівельну продукцію, передбачено штраф за надання на ринок продукції, яка не відповідає вимогам цього Закону, у розмірі 126 п.м.п.о. – станом на сьогодні це 312 606,00 грн.

«Про внутрішній водний транспорт»
Під час дії воєнного стану Державній службі морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства) надається право приймання рішень про доцільність термінового будівництва нових та розширення існуючих річкових портів (терміналів).

Передача для таких цілей земельних ділянок, встановлення/зміна їх цільового призначення здійснюється з урахуванням особливостей регулювання земельних відносин під час воєнного стану, що містяться в п.27 Перехідних положень Земельного Кодексу України, а будівництво таких об’єктів здійснюється відповідно до ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Очікуйте дзвінка на протязі години

Ми в соц. мережах

Мы в соц. сетях