Связаться Зв'язатися

Отримання МУО (містобудівних умов і обмежень)

Отримання містобудівних умов і обмежень є важливим етапом при реалізації проекту будівництва.

Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі — містобудівні умови та обмеження, МУО) — документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проєктування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією. МУО  встановлюються з метою забезпечення гармонійного розвитку територій та інфраструктури, збереження архітектурної спадщини, відповідності стандартам безпеки, естетичним нормам, земельному, екологічному  законодавству,  іншим нормам.

Основний процес отримання містобудівних умов і обмежень можна розділити на  такі етапи:

  • Збір і підготовка документів

Не зайвим буде  підготуватись та зібрати необхідні  матеріали  ескізи, плани (за наявності), пересвідчитися  в наявності документа що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, провести  аудит земельної ділянки та намірів забудови. Важливо переконатись, що ваш намір щодо  будівництва об’єкта  відповідає вимогам , нормам, містобудівній документації.

Згідно статті 29 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»  МУО надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника (із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки), до якої додаються:

  1. копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію – у разі, якщо речове право на земельну ділянку не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  2. копія документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці – у разі, якщо право власності на об’єкт нерухомого майна не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації);
  3. викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000.

Крім того важливо зауважити що МУО не видаються  на ряд об’єктів будівництва у разі: реставрації та капітального ремонту будівель і споруд,  зовнішнього оснащення будівель та споруд (антени, кондиціонери, витяжки тощо), внутрішнього оздоблення.( повний перелік див. Наказ №289 від 06.11.2017 «Про затвердження Переліку об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються»)

  • Подання документів та розгляд заяви

Документи за вибором заявника подаються  до відповідного органу архітектури та містобудування особисто через центр надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет шляхом подання засобами програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг або заповнюються та надсилаються рекомендованим листом з описом вкладення до центру надання адміністративних послуг. Строк надання послуги з видачі МУО 10 робочих днів.

  • Отримання МУО

Після завершення розгляду зави буде повідомлено про прийняття рішення в залежності від обраного варіанту подачі документів: в онлайн чи офлайн режимі. Щойно містобудівні умови та обмеження будуть зареєстровані — відповідний запис з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності. Перевірити реєстрацію містобудівних умов та обмежень можна на Порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Однак процес отримання МУО може бути складним, часо- та ресурсномістким та може залежати від різних факторів та приводити в ряді випадків і до відмов у наданні містобудівних умов і обмежень.

Ось деякі найчастіші причини відмов у отриманні МУО :

  • неподання повного пакету документів, необхідних для прийняття рішення про надання МУО
  • невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні
  • земельні питання (якщо на обраній земельній ділянці існують обмеження з планування землі, відсутність необхідних документів на землю, виявлення недостовірних відомостей)
  • інші причини що випливають з історичного значення території, впливу на довкілля тощо.

У кожній конкретній ситуації шлях до отримання  МУО буде різний і залежатиме від конкретних умов і загальних та спеціальних вимог. Щоб знайти потрібну допомогу, вказівки та інформацію щодо процедур, вимог і документів, необхідних  у вашому конкретному випадку можете звернутись до спеціалістів Консорціуму CLC Group.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Очікуйте дзвінка на протязі години

Ми в соц. мережах

Мы в соц. сетях